James Brown The Passion

James Brown The Passion
James Brown The Passion
James Brown The Passion
James Brown The Passion
James Brown The Passion
James Brown The Passion

Klubbat för:

1 000 SEK

2 000 SEK

BROWN, James (USA, född 1951): The Passion, bokverk med lös originalgouache på guldpapper samt 40 laserscannade akvareller, utgiven i samband med James Browns utställning på Anders Tornberg Gallery, Lund, nov/dec 1991, blyertssignerad James Brown, numrerad 50/100, utgiven av AB Propexus, Lund, linneband, skyddskassett i papp, gouachens bladmått 38x23 cm, förlagsny

259112

2014-09-01