Adja Yunkers blandteknik

Adja Yunkers blandteknik
Adja Yunkers blandteknik
Adja Yunkers blandteknik
Adja Yunkers blandteknik

Klubbat för:

450 SEK

Utropspris

1 500 SEK

YUNKERS, Adja (Lettland/Amerika, 1900-1983): Lyktstolpen, Havanna, blandteknik, 1920-tal enligt uppgift, 43,5x28,5 cm,
PROVENIENS: Konstnärens familj

Smärre pappersskador

259146

2014-08-16