Servis Kåge Grå ränder
Klubbat för:
900 SEK
Utropspris
1 000 SEK
SERVIS, 24 dlr, flintgods och porslin, "Grå ränder" Gustavsberg, design Wilhelm Kåge, bestående av: 7 djupa tallrikar, 6 assietter, 3 koppar med fat, kanna, 2 såssnipor, 3 uppläggningsfat, skål, sockerskål
Slitage, nagg, avskavd färg, 1 fat till kopp medföljer
259175
2014-08-17