Servis Kåge Grå ränder

Servis Kåge Grå ränder
Servis Kåge Grå ränder
Servis Kåge Grå ränder
Servis Kåge Grå ränder
Servis Kåge Grå ränder
Servis Kåge Grå ränder
Servis Kåge Grå ränder
Servis Kåge Grå ränder
Servis Kåge Grå ränder
Servis Kåge Grå ränder
Servis Kåge Grå ränder
Servis Kåge Grå ränder

Klubbat för:

900 SEK

Utropspris

1 000 SEK

SERVIS, 24 dlr, flintgods och porslin, "Grå ränder" Gustavsberg, design Wilhelm Kåge, bestående av: 7 djupa tallrikar, 6 assietter, 3 koppar med fat, kanna, 2 såssnipor, 3 uppläggningsfat, skål, sockerskål

Slitage, nagg, avskavd färg, 1 fat till kopp medföljer

259175

2014-08-17