Vas lergods Yuan/Ming

Vas lergods Yuan/Ming
Vas lergods Yuan/Ming
Vas lergods Yuan/Ming
Vas lergods Yuan/Ming
Vas lergods Yuan/Ming
Vas lergods Yuan/Ming
Vas lergods Yuan/Ming
Vas lergods Yuan/Ming

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

VAS, lergods, Kina, 1300-tal, Yuan/Ming, bukig form, hänklar, delvis glaserad i brunt, höjd 11 cm
PROVENIENS: Köpt på kvalitetsauktion hos Beijer Auktioner

259230

2014-08-17