Oktant Sewill Liverpool
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
OKTANT, England, 1800-tal, mässing och trä, märkt Sewill Liverpool, detaljer i ben, längd 30 cm
PROVENIENS: Enligt uppgift tillhörde oktanten kaptenen Johan Billing, på skeppet Garibaldi
Slitage
259350
2014-08-18