Oktant Sewill Liverpool

Oktant Sewill Liverpool
Oktant Sewill Liverpool
Oktant Sewill Liverpool
Oktant Sewill Liverpool
Oktant Sewill Liverpool
Oktant Sewill Liverpool
Oktant Sewill Liverpool
Oktant Sewill Liverpool

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

OKTANT, England, 1800-tal, mässing och trä, märkt Sewill Liverpool, detaljer i ben, längd 30 cm
PROVENIENS: Enligt uppgift tillhörde oktanten kaptenen Johan Billing, på skeppet Garibaldi

Slitage

259350

2014-08-18