Matsservis

Matsservis
Matsservis
Matsservis
Matsservis
Matsservis
Matsservis
Matsservis
Matsservis
Matsservis
Matsservis

Klubbat för:

10 000 SEK

Utropspris

14 000 SEK

MATSERVIS, 111 dlr, delvis Limoges, merparten märkta F&M, dekor i guld av adlig krona, bestående av: 35 mattallrikar diameter ca 24, 23 djupa tallrikar, 17 tallrikar diameter ca 20, 16 assietter, terrin med lock, såsskål med lock och slev, 3 karotter varav en med lock, såssnipa med slev, 3+11 uppläggningsfat: 19 servisdelar medföljer

Slitage, enstaka nagg, medföljande delar med skador

259535

2014-08-19