Skedar i silver
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKEDAR, 4 st, silver, Petter Adolf Sjöberg (mästare i Stockholm 1798-1833) 1813, Olof Lind (mästare i Mariestad 1752-1767(1770)) saknar årsstämpel, Jacob Johan Flygare (mästare i Växjö 1802-1813) 1813, otydliga mästarstämplar 1776, total vikt 235 g
Bruksslitage, graverade initialer
259569
2014-08-20