Skedar i silver

Skedar i silver
Skedar i silver
Skedar i silver
Skedar i silver
Skedar i silver
Skedar i silver
Skedar i silver
Skedar i silver
Skedar i silver
Skedar i silver

Klubbat för:

1 000 SEK

Schätzwert

1 500 SEK

Beschreibung

SKEDAR, 4 st, silver, Petter Adolf Sjöberg (mästare i Stockholm 1798-1833) 1813, Olof Lind (mästare i Mariestad 1752-1767(1770)) saknar årsstämpel, Jacob Johan Flygare (mästare i Växjö 1802-1813) 1813, otydliga mästarstämplar 1776, total vikt 235 g

Zustandsbeschreibung

Bruksslitage, graverade initialer

259569

2014-08-20