Pokal silver 1700-tal

Pokal silver 1700-tal
Pokal silver 1700-tal
Pokal silver 1700-tal
Pokal silver 1700-tal
Pokal silver 1700-tal
Pokal silver 1700-tal
Pokal silver 1700-tal
Pokal silver 1700-tal
Pokal silver 1700-tal
Pokal silver 1700-tal

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

POKAL, silver, invändigt förgylld, Lorens Stabeus (1745-1778), Stockholm 1747, åldersmannaranka, höjd ca 8,5 cm

Fotring med obetydlig buckla, liv med smärre bucklor

259591

2014-08-20