Konsolbord stockholmsarbete i empire

Klubbat för:

15 500 SEK

Utropspris

10 000 SEK

KONSOLBORD, stockholmsarbete i empire, träskuren dekor, bly och pastellage, förgyllt med polerat guld och slagmetall, sargen med växtornamentik och fleuroner, benställning i form av psykopomper, bemålad fotplatta, skiva av carraramarmor, höjd 82, 89 x 33,5 cm

dekorskador, lagningar, förgyllning med bortfall

259672

2014-08-22