Konsolbord stockholmsarbete i empire
Klubbat för:
15 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
KONSOLBORD, stockholmsarbete i empire, träskuren dekor, bly och pastellage, förgyllt med polerat guld och slagmetall, sargen med växtornamentik och fleuroner, benställning i form av psykopomper, bemålad fotplatta, skiva av carraramarmor, höjd 82, 89 x 33,5 cm
dekorskador, lagningar, förgyllning med bortfall
259672
2014-08-22