Konsolbord gustaviansk stil

Konsolbord gustaviansk stil
Konsolbord gustaviansk stil
Konsolbord gustaviansk stil
Konsolbord gustaviansk stil
Konsolbord gustaviansk stil
Konsolbord gustaviansk stil
Konsolbord gustaviansk stil
Konsolbord gustaviansk stil
Konsolbord gustaviansk stil
Konsolbord gustaviansk stil
Konsolbord gustaviansk stil
Konsolbord gustaviansk stil
Konsolbord gustaviansk stil
Konsolbord gustaviansk stil
Konsolbord gustaviansk stil
Konsolbord gustaviansk stil

Klubbat för:

15 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

KONSOLBORD, gustaviansk stil, omkring 1900, stämpelmärkt på insidan Möbeltillverkning Kärnan Helsingborg, träskuren dekor, förgylld med polerat guld och slagmetall, dekor av växtornamentik, blomsterfestoner och lejonmaskaron, kraftigt överkragade ben, profilerad vit marmorskiva, höjd 90, 130 x 63 cm

lagningar, dekorskador

259674

2014-08-21