Urnor 1 par 1800-tal

Urnor 1 par 1800-tal
Urnor 1 par 1800-tal
Urnor 1 par 1800-tal
Urnor 1 par 1800-tal
Urnor 1 par 1800-tal
Urnor 1 par 1800-tal
Urnor 1 par 1800-tal
Urnor 1 par 1800-tal
Urnor 1 par 1800-tal
Urnor 1 par 1800-tal
Urnor 1 par 1800-tal
Urnor 1 par 1800-tal
Urnor 1 par 1800-tal
Urnor 1 par 1800-tal
Urnor 1 par 1800-tal
Urnor 1 par 1800-tal

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

URNOR MED LOCK, 1 par, porslin, 1800-talets andra hälft, glaserade i rosa med målad dekor av figurscen i rokokostil samt ströblommor, hänklar och fot i mässing, höjd 47 cm

Slitage, sprickor, lagat lock

259796

2014-08-22