Johan Martin Berg spegel

Johan Martin Berg spegel
Johan Martin Berg spegel
Johan Martin Berg spegel
Johan Martin Berg spegel
Johan Martin Berg spegel
Johan Martin Berg spegel
Johan Martin Berg spegel
Johan Martin Berg spegel

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

5 000 SEK

SPEGEL, empire, förgylld, delvis skuren dekor samt pastellage, signerad IMB och med Göteborgs hallstämpel, Johan Martin Berg (1803-1837), 134x61 cm

Senare glas, kompleterad förgyllning, krackeleringar

259808

2014-08-22