Cassone 1700-tal
2014-08-22
259916
| Klubbat belopp | 3 400 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
CASSONE, 1700-tal, Italien, valnöt, fötter i form av lejontassar med grotesker, beslag i smide, höjd ca 68, 163x50 cm
Renoverad, kompletterad, slitage, skador, spår av äldre orangrepp, nyckel saknas