Cassone 1700-tal

Cassone 1700-tal
Cassone 1700-tal
Cassone 1700-tal
Cassone 1700-tal
Cassone 1700-tal
Cassone 1700-tal
Cassone 1700-tal
Cassone 1700-tal
Cassone 1700-tal
Cassone 1700-tal
Cassone 1700-tal
Cassone 1700-tal

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

CASSONE, 1700-tal, Italien, valnöt, fötter i form av lejontassar med grotesker, beslag i smide, höjd ca 68, 163x50 cm

Renoverad, kompletterad, slitage, skador, spår av äldre orangrepp, nyckel saknas

259916

2014-08-22