Matbord sengustavianskt stil
Klubbat för:
22 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
MATBORD, sengustaviansk stil, tillverkat av bröderna Sylvén Stockholm, brännstämplat Sylvén, mahognyfanerat, benen med fothylsor i mässing, fem iläggsskivor varav en mahognyfanerad och med kantsarg, höjd 74,5, diameter 122, iläggsskivor vardera 60, total längd 422 cm
Slitage, smärre avslag och märken
259935
2014-08-27