Applique Louis XVI-stil
Klubbat för:
5 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
APPLIQUE, Louis XVI-stil, 1800-talets slut/omkring 1900, för 5 ljus, förgylld brons, dekor av karyatidansikten och växtornamentik, höjd 103 cm
Slitage, borrad för el, smärre bristningar, enstaka skruv saknas
259936
2014-08-27