Applique Louis XVI-stil

Applique Louis XVI-stil
Applique Louis XVI-stil
Applique Louis XVI-stil
Applique Louis XVI-stil
Applique Louis XVI-stil
Applique Louis XVI-stil
Applique Louis XVI-stil
Applique Louis XVI-stil
Applique Louis XVI-stil
Applique Louis XVI-stil

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

APPLIQUE, Louis XVI-stil, 1800-talets slut/omkring 1900, för 5 ljus, förgylld brons, dekor av karyatidansikten och växtornamentik, höjd 103 cm

Slitage, borrad för el, smärre bristningar, enstaka skruv saknas

259936

2014-08-27