Olaf Gulbrandsen oljemålning
Klubbat för:
4 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GULBRANDSEN, Olaf (Norge, 1873-1958): Fartygsåorträtt, signerad och daterad Olaf Gulbrandsen Kra: 1913, olja på pannå, a tergo med påskrift S/S Birger Jarl Stockholms Rederi AB Svea, ca 29x41 cm
Ytrepor, smärre färgbortfall
260024
2014-08-23