Olaf Gulbrandsen oljemålning

Olaf Gulbrandsen oljemålning
Olaf Gulbrandsen oljemålning
Olaf Gulbrandsen oljemålning
Olaf Gulbrandsen oljemålning

Klubbat för:

4 800 SEK

2 500 SEK

GULBRANDSEN, Olaf (Norge, 1873-1958): Fartygsåorträtt, signerad och daterad Olaf Gulbrandsen Kra: 1913, olja på pannå, a tergo med påskrift S/S Birger Jarl Stockholms Rederi AB Svea, ca 29x41 cm

Ytrepor, smärre färgbortfall

260024

2014-08-23