Skrivbord Georg III

Skrivbord Georg III
Skrivbord Georg III
Skrivbord Georg III
Skrivbord Georg III
Skrivbord Georg III
Skrivbord Georg III
Skrivbord Georg III
Skrivbord Georg III
Skrivbord Georg III
Skrivbord Georg III
Skrivbord Georg III
Skrivbord Georg III
Skrivbord Georg III
Skrivbord Georg III

Klubbat för:

8 200 SEK

Utropspris

10 000 SEK

SKRIVBORD, England, Georg III, fristående, massiv mahogny, träskuren dekor, kannelerade sarger med centralt placerade fleuroner, en låda med fack, genombrutna hörnkonsoler, avsmalnande kannelerade ben, avslutande hylsor och hjultrissor i mässing, höjd 77, 91x59 cm
PROVENIENS: Antikhandlare Gully Klingberg, Druvan antik, Stockholm

Slitage, smärre lagning och torrsprickor

260204

2014-08-27