Planschverk av Retzius 2 exemplar

Klubbat för:

600 SEK

1 500 SEK

RETZIUS, GUSTAF (2). Das Affenhirn in Bildlicher Darstellung. Sthlm - Jena 1906.
Folio. 67 planscher (alla).
Original vita hfrbd, med skyddsomslag, i papperskassett. 2 exemplar.

Proveniens: Kungliga Vetenskapsakademien genom donation av Gustaf Retzius år 1919.
Skador: Något nötta band.

260318

2014-08-26