Skål i porslin Kina 1800-tal

Skål i porslin Kina 1800-tal
Skål i porslin Kina 1800-tal
Skål i porslin Kina 1800-tal
Skål i porslin Kina 1800-tal
Skål i porslin Kina 1800-tal
Skål i porslin Kina 1800-tal
Skål i porslin Kina 1800-tal
Skål i porslin Kina 1800-tal
Skål i porslin Kina 1800-tal
Skål i porslin Kina 1800-tal
Skål i porslin Kina 1800-tal
Skål i porslin Kina 1800-tal

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SKÅL, porslin, Kina, 1800-tal, dekor i emaljfärger föreställande palatsträdgård, höjd 11,5, diameter 26 cm

Slitage, fotringen med lagning, spegeln med tillverkningsdefekt

260498

2014-08-25