Servisdelar Rörstrand Vineta
Klubbat för:
3 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SERVISDELAR, 65 dlr, sekelskifte 1900, Rörstrand, modell Vineta, flintgods, bestående av: 23 mattallrikar, 18 djupa tallrikar, 18 förrättstallrikar, 3 uppläggningsfat, terrin med lock, assiett, skålfat på fot, SOPPSLEV, 1800-tal, silver/svärtat trä, längd ca 42 cm, medföljer 19 servisdelar med skador
Enstaka nagg och krackeleringar
260504
2014-08-25