Servisdelar Rörstrand Vineta

Servisdelar Rörstrand Vineta
Servisdelar Rörstrand Vineta
Servisdelar Rörstrand Vineta
Servisdelar Rörstrand Vineta
Servisdelar Rörstrand Vineta
Servisdelar Rörstrand Vineta
Servisdelar Rörstrand Vineta
Servisdelar Rörstrand Vineta
Servisdelar Rörstrand Vineta
Servisdelar Rörstrand Vineta
Servisdelar Rörstrand Vineta
Servisdelar Rörstrand Vineta

Klubbat för:

3 800 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SERVISDELAR, 65 dlr, sekelskifte 1900, Rörstrand, modell Vineta, flintgods, bestående av: 23 mattallrikar, 18 djupa tallrikar, 18 förrättstallrikar, 3 uppläggningsfat, terrin med lock, assiett, skålfat på fot, SOPPSLEV, 1800-tal, silver/svärtat trä, längd ca 42 cm, medföljer 19 servisdelar med skador

Enstaka nagg och krackeleringar

260504

2014-08-25