Samling brev mm från mest svenska författare

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SVENSKA BREV, HANDSKRIFTER MM. samling brev mm, flertalet från svenska författare, konstnärer, kulturpersonligheter, mest 1800-1900-tal, bl.a. Fredrik Cronstedt, Augusta, prinsessa av Hessen, Oskar Bergman, Waldemar Bernhard, Elsa Beskow, Axel Borg, Ludvig Nordström, Bertil Malmberg, Snoilsky, Christoph Gyllenstierna (dat. 1688, skadat), Christian VII av Danmark (handling undertecknad, skador), Per Henrik Ling.

Vissa skador

260677

2014-08-28