Niklas Ramberg kaffekanna silver
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KAFFEKANNA, silver, Niklas Ramberg, Lund 1844, liv med raka knäckar på fotring, rikt skuret handtag med dekor av voluter och akantusblad, lockknopp i form av blomma, höjd ca 19 cm, total vikt inklusive handtag ca 460 g
Smärre bucklor och slitage
260724
2014-08-26