Bägare supkoppar silver
Klubbat för:
700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BÄGARE, 3 st., SUPKOPPAR, 2 st., silver, Osmanska riket, tughrastämplar, delvis med svisselerad blom- och bladdekor, höjd ca 4-8 cm, vikt ca 134 g
Skador, bucklor (en supkopp med omfattande skador och bristningar)
260834
2014-08-30