Bägare supkoppar silver

Bägare supkoppar silver
Bägare supkoppar silver
Bägare supkoppar silver
Bägare supkoppar silver
Bägare supkoppar silver
Bägare supkoppar silver
Bägare supkoppar silver
Bägare supkoppar silver
Bägare supkoppar silver
Bägare supkoppar silver

Klubbat för:

700 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BÄGARE, 3 st., SUPKOPPAR, 2 st., silver, Osmanska riket, tughrastämplar, delvis med svisselerad blom- och bladdekor, höjd ca 4-8 cm, vikt ca 134 g

Skador, bucklor (en supkopp med omfattande skador och bristningar)

260834

2014-08-30