Bordslampa

Bordslampa
Bordslampa
Bordslampa
Bordslampa
Bordslampa
Bordslampa
Bordslampa
Bordslampa

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

BORDSLAMPA, 1900-talets första hälft, Rudolf Marcuse, i form av kvinna med luta, sannolikt Rosenthal, Tyskland, glasyr i grönt, signerad Rudolf Marcuse, höjd inkl. skärm 67 cm

Ombyggd figurin

260862

2014-08-27