Skålfat Kina

Skålfat Kina
Skålfat Kina
Skålfat Kina
Skålfat Kina
Skålfat Kina
Skålfat Kina
Skålfat Kina
Skålfat Kina

Klubbat för:

5 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SKÅLFAT, porslin, Kina, möjligen omkring 1900, invändig dekor i underglasyrblåttav qilin, utsidan med dekor i emaljfärger, diameter 32,5 cm

Slitage, repor brättet med imålat nagg.

261063

2014-08-28