Skålfat Kina
2014-08-28
261063
| Klubbat belopp | 5 200 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
SKÅLFAT, porslin, Kina, möjligen omkring 1900, invändig dekor i underglasyrblåttav qilin, utsidan med dekor i emaljfärger, diameter 32,5 cm
Slitage, repor brättet med imålat nagg.