Svensk form med litografi av Stig Lindberg

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

1 000 SEK

STAVENOW, ÅKE - HULDT, ÅKE H. Svensk form. Stockholm 1961.
4:o. 1 signerad litografi S. L(indberg), kolorerade och andra illustrationer.
Svart skinnband, inre denteller, helt guldsnitt. Bibliofiluppl. tryckt i 500 nr. ex., detta nr 24.

261099

2014-08-30