Sven Weijsfelt vaser och skålar

Klubbat för:

1 900 SEK

Utropspris

1 500 SEK

VASER, 3 st, SKÅLAR, 2 st, Sven Weijsfelt, Gustavsberg, stengods, signerade och daterad SWen -87 resp -86 samt med Gustavsbergs studiohand, 2 vaser och skålarna märkta Unik, grön vas stämplad handdrejad, höjd ca 2,5-14 cm

Skål med fotnagg

261204

2014-08-30