Fruktfat med fat majolika Rörstrand

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

2 000 SEK

FRUKTFAT, på fot, ASSIETTER, 12 st, jugend, 1900-talets majolika, Rörstrand, fruktfatets höjd 15,5, diameter 15,5-28 cm

Ytlig spricka inuti fot, smärre ytligt glasyrkrackelyr

261224

2014-08-30