Skrin Japan

Skrin Japan
Skrin Japan
Skrin Japan
Skrin Japan
Skrin Japan
Skrin Japan
Skrin Japan
Skrin Japan
Skrin Japan
Skrin Japan

Klubbat för:

3 200 SEK

Schätzwert

1 500 SEK

Beschreibung

SKRIN, Japan, 1800-talets slut, lackarbete, förvaringsask medföljer, höjd 9,5, 40x9,5 cm
Proveniens: hemfört år 1885 från Japan av löjtnanten i flottan Carl Edvard Ulff(1856-1942)-se medföljande brev

Zustandsbeschreibung

Smärre färgbortfall

261458

2014-08-31