Skrin Japan
Klubbat för:
3 200 SEK
Schätzwert
1 500 SEK
Beschreibung
SKRIN, Japan, 1800-talets slut, lackarbete, förvaringsask medföljer, höjd 9,5, 40x9,5 cm
Proveniens: hemfört år 1885 från Japan av löjtnanten i flottan Carl Edvard Ulff(1856-1942)-se medföljande brev
Zustandsbeschreibung
Smärre färgbortfall
261458
2014-08-31