Axel Kargel oljemålning
Klubbat för:
12 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
KARGEL, Axel (1896-1971): "Petunier i svart kanna ", signerad A Kargel, atergo daterad 1946, olja på pannå, 35x24 cm
Utställd på minnesutställningen 1973, konstnärshuset Kalmar
Proveniens: Konstnärens dotter
261628
2014-09-02