Axel Kargel oljemålning

Axel Kargel oljemålning
Axel Kargel oljemålning
Axel Kargel oljemålning
Axel Kargel oljemålning
Axel Kargel oljemålning
Axel Kargel oljemålning

Klubbat för:

12 500 SEK

Utropspris

10 000 SEK

KARGEL, Axel (1896-1971): "Petunier i svart kanna ", signerad A Kargel, atergo daterad 1946, olja på pannå, 35x24 cm
Utställd på minnesutställningen 1973, konstnärshuset Kalmar
Proveniens: Konstnärens dotter

261628

2014-09-02