Skåp 1800-tal

Skåp 1800-tal
Skåp 1800-tal
Skåp 1800-tal
Skåp 1800-tal
Skåp 1800-tal
Skåp 1800-tal
Skåp 1800-tal
Skåp 1800-tal
Skåp 1800-tal
Skåp 1800-tal

Klubbat för:

6 600 SEK

6 000 SEK

SKÅP, 1800-tal, 2-delat, senare bemålad dekor av konstnären Sven Lundqvist(1918-2014), höjd ca 200, 124x58, nycklar medföljer

Proveniens: Sven Lundqvist(1918-2014), skulptör, bildhuggare född 1918 i Storvik, Gävleborgs län. Han studerade vid Konstakademien, i Frankrike och Italien.

Renoverat, kompletterat, senare bemålning

261678

2014-09-02