Skåp 1800-tal
Klubbat för:
6 600 SEK
6 000 SEK
SKÅP, 1800-tal, 2-delat, senare bemålad dekor av konstnären Sven Lundqvist(1918-2014), höjd ca 200, 124x58, nycklar medföljer
Proveniens: Sven Lundqvist(1918-2014), skulptör, bildhuggare född 1918 i Storvik, Gävleborgs län. Han studerade vid Konstakademien, i Frankrike och Italien.
Renoverat, kompletterat, senare bemålning
261678
2014-09-02