Servisdelar 1800-tal
Vollendet
2014-09-01
261781
| Höchstes Gebot | 1 600 SEK |
| Schätzwert | 1 500 SEK |
TEKANNA, MJÖLKKANNA, 1800-tal, England, basaltware, räfflad dekor, lockknopp i form av kvinnofigur, mjölkkanna med tassfötter, kanna med otydlig märkning, höjd ca 11,5-13,5 cm
Tekanna med genomgående spricka/hål och nagg, mjölkkanna med skador/avslag på fötter