Servisdelar 1800-tal

Servisdelar 1800-tal
Servisdelar 1800-tal
Servisdelar 1800-tal
Servisdelar 1800-tal
Servisdelar 1800-tal
Servisdelar 1800-tal
Servisdelar 1800-tal
Servisdelar 1800-tal
Servisdelar 1800-tal
Servisdelar 1800-tal

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TEKANNA, MJÖLKKANNA, 1800-tal, England, basaltware, räfflad dekor, lockknopp i form av kvinnofigur, mjölkkanna med tassfötter, kanna med otydlig märkning, höjd ca 11,5-13,5 cm

Tekanna med genomgående spricka/hål och nagg, mjölkkanna med skador/avslag på fötter

261781

2014-09-01