Atlas över Stockholm 1930-tal
Klubbat för:
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STOCKHOLM ATLAS. Stadsplanekontorets karta över Stockholm med omgivningar. Generalstaben ca 1930-35, imperialfolio, 11 kartor (av 12), ca 61x96 cm. Inbundna i originalhfrbd.
Några kartor med skada i marginalen, stämplar Dagens Nyheters arkiv, karta nr 10 saknas
261820
2014-09-02