Atlas över Stockholm 1930-tal

Atlas över Stockholm 1930-tal
Atlas över Stockholm 1930-tal
Atlas över Stockholm 1930-tal
Atlas över Stockholm 1930-tal

Klubbat för:

550 SEK

Schätzwert

1 500 SEK

Beschreibung

STOCKHOLM ATLAS. Stadsplanekontorets karta över Stockholm med omgivningar. Generalstaben ca 1930-35, imperialfolio, 11 kartor (av 12), ca 61x96 cm. Inbundna i originalhfrbd.

Zustandsbeschreibung

Några kartor med skada i marginalen, stämplar Dagens Nyheters arkiv, karta nr 10 saknas

261820

2014-09-02