Dosa emaljarbete

Dosa emaljarbete
Dosa emaljarbete
Dosa emaljarbete
Dosa emaljarbete
Dosa emaljarbete
Dosa emaljarbete
Dosa emaljarbete
Dosa emaljarbete
Dosa emaljarbete
Dosa emaljarbete
Dosa emaljarbete
Dosa emaljarbete

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

1 800 SEK

DOSA, silver, invändigt förgylld, emaljarbete på guillocherad botten av rosor, diameter ca 6, höjd ca 2 cm, vikt ca 80 g

Botten med gravyr, nagg/skada vid gångjärn på dosans sida

261839

2014-09-02