Max Ernst färgetsning med collage
Klubbat för:
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
ERNST, Max (1891-1976): ur Oiseau en Peril, färgetsning med collage, 1975, signerad Max Ernst H.C. (huvudupplagan var 100 exemplar), tryckt på japanpapper, 30,5x25,5 cm, editerad av Georges Visat, Paris, oramad
Gulnad, missfärgad på baksidan
261861
2014-09-07