Max Ernst färgetsning med collage

Klubbat för:

6 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

ERNST, Max (1891-1976): ur Oiseau en Peril, färgetsning med collage, 1975, signerad Max Ernst H.C. (huvudupplagan var 100 exemplar), tryckt på japanpapper, 30,5x25,5 cm, editerad av Georges Visat, Paris, oramad

Gulnad, missfärgad på baksidan

261861

2014-09-07