Georg Lodström oljemålningar ett Stockholmsmotiv
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
1 000 SEK
LODSTRÖM, Georg (1915-1972):(2) "Strömgatan", Stockholm, resp. "Liten bukett", signerade och daterade Lodström -48 resp 71, olja på duk resp pannå, ca 41x33 17x23 cm
Proveniens: Skulptören Sven Lundqvist, Lidingö
Tryckmärken
262204
2014-09-04