Georg Lodström oljemålningar ett Stockholmsmotiv

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

1 000 SEK

LODSTRÖM, Georg (1915-1972):(2) "Strömgatan", Stockholm, resp. "Liten bukett", signerade och daterade Lodström -48 resp 71, olja på duk resp pannå, ca 41x33 17x23 cm
Proveniens: Skulptören Sven Lundqvist, Lidingö

Tryckmärken

262204

2014-09-04