Robert Rauschenberg Chow Bag Series
Klubbat för:
12 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK
RAUSCHENBERG, Robert (1925-2008): Chow Bag Series: Mink, färgserigrafi med collage, 1977, signerad, daterad och numrerad Rauschenberg -77, 49/100 Blindstämplar Styria Studios samt Untitled Press Inc.
S. 122,5x92 cm
Colour silkscreen with collage, 1977, signed, dated and numbered with blindstamps from Styria Studio and Untitled Press Inc. In good condition.
262414
2014-09-05