Robert Rauschenberg Chow Bag Series

Klubbat för:

12 500 SEK

Utropspris

12 000 SEK

RAUSCHENBERG, Robert (1925-2008): Chow Bag Series: Mink, färgserigrafi med collage, 1977, signerad, daterad och numrerad Rauschenberg -77, 49/100 Blindstämplar Styria Studios samt Untitled Press Inc.
S. 122,5x92 cm
Colour silkscreen with collage, 1977, signed, dated and numbered with blindstamps from Styria Studio and Untitled Press Inc. In good condition.

262414

2014-09-05