Tuschlaveringar mestadels 1950-tal
Closed
2014-09-05
262454
| Sold for | 500 SEK |
| Estimate | 1 500 SEK |
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (1900-tal: (6+11): Figurer samt Stockholmsmotiv av bla Riddarhuset, enstaka otydligt signerade och daterade 1950, tuschlaveringar, varierande mått ca 6x8 till 15,5x23 cm, 6 ramade, 11 oramade
Proveniens: Skulptören Sven Lundqvist, Lidingö
Gulnader