Emile Gallé vas i överfångsteknik
2014-09-05
262464
| Klubbat belopp | 4 000 SEK |
| Utropspris | 5 000 SEK |
VAS, Emile Gallé, Frankrike, överfång i rostbrunt, etsad dekor av blommor mot aprikos fond, signerad Gallé, höjd 36 cm
Avslipad vid mynningen, foten med lagning, nagg