Otte Sköld oljemålning
Klubbat för:
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
SKÖLD, Otte (1894-1958): Stilleben, signerad Otte S, olja på pannå, ca 22x27 cm
PROVENIENS: Utställd på Svensk-franska konstgalleriet, Gummesons konstgalleri samt Fritzes Kungl. Bokhandel, samtliga i Stockholm
Proveniens: Skulptören Sven Lundqvist, Lidingö
Krackeleringar
262475
2014-09-05